Trauksmes celējs

Atbildīgs pilsonis

Valsts

Latvija

09

Trauksmes cēlēju stāsts

Lielveikalā skan trauksmes signalizācija, bet visi turpina iepirkties.

2013.gadā Rīgā, Zolitūdē iebruka lielveikala Maxima jumts. Tā bija viena no lielākajam traģēdijām, kas Latvijā notikusi miera laikā - dzīvību zaudēja 54 cilvēki, bet ievainojumus guva 59.

Zolitūdes traģēdijas dienā lielveikalā Maxima trauksmes signalizācija tika atslēgta 37 reizes. Netika veikta ne cilvēku evakuācija, ne pārbaudītas telpas, no kurām nāca trauksmes signāls.

Parlamentārās izmeklēšanas komisija savā gala ziņojumā norādīja, ka Zolitūdes traģēdijas cēloņi pamatā ir morālas dabas, proti, traģēdija notika apzinātas un oficiāli akceptētas cilvēku rīcības rezultātā. Visdrīzāk, ja kāds būtu savlaicīgi ziņojis par drošības pasākumu ievērošanas pārkāpumiem, traģēdija nebūtu notikusi.

Lai sabiedrības drošības pasākumi netiktu ignorēti un neatkārtotos līdzīgas nelaimes, esam atbildīgi mēs visi. Ikviens var informēt atbildīgās iestādes un amatpersonas par pamanīto apdraudējumu.

Aktīvi un atbildīgi līdzcilvēki ir sabiedrības drošības garants. Trauksmes cēlējs ir persona, kas nākotnē var izglābt arī Tevi.

Kāpēc tas ir svarīgi?

Trauksmes cēlēju stāsti